Roksana Kasprzak 

diagnoza: zanik nerwu wzrokowego, zaburzenia neurorozwojowe

 cel: poszerzone badania diagnostyczne


Roksi można pomóc przekazując darowiznę na:

Fundacja Pomost Nadziei:
Bank PKO S.A. nr rachunku bankowego: 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
Wpłaty zagraniczne: PL 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
swift code: PKOPPLPW

z dopiskiem: Darowizna dla Roksany Kasprzak

PayPal: fundacjapomostnadziei@gmail.com


   

WPŁAĆ
___________________________

Zbiórka dla Roksany:

 https://pomagam.pl/jc1fjrsq


Roksanka dziewczynka, której nie miało być! A teraz traci wzrok! Musimy dołożyć wszelkich starań, aby go, chociaż po części ocalić!                                                                                                                                       

Dlatego potrzebujemy pomocy dobrych ludzi. Jedyną szanse dają  rosyjscy specjaliści z kliniki w Ulf, którzy leczą ludzi z całego świata, wszczepiając im biomateriał Alloplant, który pobudza do regeneracji obumarłe nerwy.


Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udawadnia, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego pokazuje każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi, a nie dawano jej na to szans, czyni postępy a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić a śpiewa. Roksanka jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 10-letniej dziewczynki, która traci wzrok a jedynym rozwiązaniem jest podjęcie próby, aby go ocalić!

Z całych sił musimy znaleźć wytrwałość, wrażliwość, aby jej pomóc! Nasza „Góraleczka” potrzebuje pieniędzy na diagnostykę, dojazdy, stymulację – rehabilitację, aby podtrzymać resztki powoli zanikającego wzroku.

Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc! O dar serca ! O pomoc w ratowaniu wzroku, który odbiera jej choroba genetyczna. Jedyną szansą jest wyjazd do Kliniki w Ufa w Rosji! Aby Roksana mogła wyjechać na experymentalne leczenie musimy wysłać komplet badań i otrzymać kwalifikację. I tu pojawiają się schody!

Roksana jest pod opieką Kliniki w Katowicach i tam ma zaplanowane badanie na luty! Na fundusz może być tylko jedno i znowu trzeba czekać (ponad pół roku). Ustaliliśmy termin u pani Dr hab. n. med. Dorota Pojda-Wilczek badanie prywatnie w tym samym dniu! Terminy są odlegle bez względu czy to badania na NFZ, czy też prywatnie, mimo ustawy za życiem i orzeczenia „w stopniu znacznym”. Wszystko komplikuje fakt, że dziewczynka ma padaczkę. A badania są wykonywane wyłącznie przez jedną panią doktor i to w trybie przeznaczonym dla dzieci z padaczką.

Dziecko nie może czekać następnych miesięcy na dodatkowe badania, ponieważ to może okazać się przysłowiowym gwoździem do trumny!
W tym całym nieszczęściu pani docent wyznaczyła Roksi termin drugiego badania (prywatnie) w tym samym dniu co na NFZ. Za co z serca dziękujemy, aby nie generować dodatkowych kosztów!

___________________________
I tak od 10 lat, trwa miłość, wiara i nadzieja!

Roksanka dziewczynka, której nie miało być!                                  Nosić pod sercem życie, nie mam nic najpiękniejszego!
Radość, szczęście, duma to wszystko przepełnia rodziców. Radość ta w drugim miesiącu ciąży tej rodzinie została odebrania… Były łzy, rozpacz, bezsilność ponieważ u dziecka stwierdzono nieodwracalne uszkodzenia. Zamiast drastycznego rozwiązania zalecanego przez lekarzy, rodzice wybrali inną drogę! Drogę pokory i powierzenia życia mamy i dziecka Najświętszej Panience! Co wizyta kontrolna rodzina słyszała coraz to gorszę informacje na temat ich nienarodzonego dziecka. Nie podawali się wierzyli, kochali i ufali opatrzności Bożej. W krytycznym czasie stwierdzono, iż dziecko jak się nawet urodzi to jego dzień narodzin, będzie narodzeniem się dla Boga. Rodzice wierzyli, prosili i modlili się! I tak pięknego majowego dnia w 35 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie z powodu wodogłowia na świecie pojawiła się śliczna kruszynka. Kruszynka, która wbrew opinią lekarskim miała nie żyć. Miała ale okazało się, że lekarze się mylili a mała walczyła i miała apetyt na życie! Był OIOM, były operacje, niezliczone wizyty lekarskie i każdy mówił, że nie ma nadziei! Dzięki nadziei, wierze i miłości Roksanka jest z nami! Problemów i zmartwień jest także bezliku. Roksana jest pogodnym dzieckiem o muzykalnej duszy. Mimo ciężkich zaburzeń z każdym dniem udawadniała, że specjaliści mogą się mylić. Mimo wodogłowia i cech agenezji ciała modzelowatego, retardacji, padaczki, wady wzroku, problemu ze słuchem, upośledzenia umysłowego, porażenia mózgowego udawadniała każdego dnia, że warto walczyć. Walczyć o życie, zdrowie. Warto wierzyć i mieć nadzieję i warto zawierzyć i oddać się w ręce Najświętszej Panienki. Obecnie Roksia chodzi a nie dawano jej na to szans, czyni postępy a miała być dzieckiem leżącym, miała nie mówić a śpiewa. Roksanka jest duszą towarzystwa zawsze zadowolona, zawsze szczęśliwa i ciągnie do rówieśników. Dlatego zwracamy się do Was kochani o pomoc dla tej 10-letniej dziewczynki. Roksia góraleczka czeka na Waszą pomoc, bo wiara, nadzieja i miłość nie są wstanie zapewnić jej rehabilitacji, stymulowania rozwoju, wykupienia leków oraz znalezienia diagnozy. Wiara, nadzieja i miłość jest zaufaniem jakie rodzice obdarzają drugiego człowieka.                                           „Miej, serce i patrzaj w serce” jak to nasz narodowy wieszcz powiadał a Roksanka odwdzięczy się pięknym uśmiechem. 
__________________________________
Bardzo prosimy o pomoc dla Roksanki. 
Roksanka potrzebuje dalszej diagnostyki w Warszawie. 
Lekarze z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego wyczerpali możliwośćdiagnostyczną w Krakowie. Specjaliści przekazali rodzicom dwie wiadomości, pierwszą o dalszej diagnostyce oraz drugą złą wiadomość o tym, że badania nie są refundowane przez NFZ.
Wycena opiewa na 9 t
ys. złotych.
Roksi można pomóc przekazując darowiznę na:
Fundacja Pomost Nadziei:
Bank PKO S.A. nr rachunku bankowego: 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945
Wpłaty zagraniczne: PL 67 1240 5080 1111 0010 7344 3945

swift code: PKOPPLPW
PayPal: fundacjapomostnadziei@gmail.com 
  z dopiskiem: Darowizna dla Roksany Kasprzak
                             

Twitter
Pomost Nadziei na Twitterze
0 ludzie podążają Pomost Nadziei