Święty Paweł powiedział: „dopóki macie czas dobro czyńcie”.

Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego ( Papież Franciszek).

Dobro powraca to hasło z wielu stron powraca jak bumerang. Wiemy, że wspierając innych budujemy  w sobie poczucie dobra.

Jak wielu jest chorych, cierpiących bezbronnych istot, czasami samotnych widzimy wówczas jak  dotknie nas piętno choroby i przebywamy my lub nasi bliscy w szpitalach. Widzimy także warunki w nich panujące.

Każdy z nas zasługuje na to, by z godnością przejść okres choroby w szpitalu, a z tym bywa różnie. W jednych szpitalach są piękne sale,  miły personel w innych zaś tylko personel dobry, pomocny, który nie ma  na czym pracować. Brak jest podstawowego wyposażenia jak pościel, koce, poduszki itp.

Przemiły średni personel medyczny oraz wyspecjalizowany zespół lekarski nie wystarczy.

Idea akcji pościelowej wzięła początek, kiedy na przełomie marca i kwietnia 2016 r.  do jednego z krakowskich szpitali trafiła moja malutka córeczka.

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że na tym  oddziale nie było pościeli na zmianę, a ta jaką dysponował oddział była szara, bura, podarta lub połatana, a przecież wszyscy wiemy jak działa na psychikę chorego pościel czysta kolorowa a jak szara połatana  czy tez podarta.

W jednej chwili zrodziła się myśl i zapał do działania. Takim placówką  trzeba pomóc, trzeba pomóc godnie przejść chorym przez chorobę i wnieść radość, dobry nastrój i nadzieję.

Wystarczył jeden wpis na portalu społecznościowym i ruszyła lawina pomocy, z którą przyszło wielu cudownych ludzi, grup polonijnych, którzy tak szybko zrozumieli potrzeby malutkich pacjentów.

Wszystkich ludziom dobrego serca, darczyńcom, grupom w tym: Grupie: Better Life <3 Lepsze Życie pomoc dzieciom niepełnosprawnym, Grupie: LICYTUJE, ZDROWIE PODARUJE <3   oraz Grupie: Frankfurterki Pomagają.

Serdecznie dziękujemy za otworzenie serc, w obliczu bezbronnych i chorych  istot.

Zgromadzona pościel, prześcieradła, koce i kołdry trafiły do szpitali w Krakowie na oddział pediatrii i onkologii, do szpitali dziecięcych w Warszawie, i w Poznaniu oraz do hospicjum dziecięcego  w Łodzi dzięki zaangażowaniu wielu wolontariuszy.

Fundacja „Pomost nadziei” chce kontynuować rozpoczętą  ideę a nawet wyjść krok do przodu. Chcemy pomóc nie tylko pokolorować świat ale zakupić drobny sprzęt, który jest niezbędny a wciąż są jego niedobory. W ten tak drobny sposób chcemy podarować wszystkim  chorym przebywającym w oddziałach szpitalnych, placówkach opiekuńczych czy domach dziecka. Podarujmy odrobinę radości i kolorów w ich nieustającej walce o zdrowie a często o życie.

Akcja „Kolorujemy Świat kredką Nadziei” wznawiamy od lipca 2017r.

Zostań naszym darczyńcą i wolontariuszem i ponieś z nami Kredkę Nadziei.

Kategorie: Wydarzenia